Trabzon Patent, marka tescil yenileme işlemlerinde uzmanlaşmış bir patent ve marka ofisidir. Trabzon Patent ile marka yenileme işlemlerinizi kolay ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

 

Trabzon Patent ile Marka Yenileme Nasıl Yapılır?

 

marka tescil yenileme-Trabzon Patent

Trabzon Patent ile marka yenileme yapmak için, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Trabzon Patent’in web sitesi  iletişim adresi üzerinden irtibat kurun.
  2. Gerekli belgeleri Trabzon Patent’e gönderin. (marka tescil belge suret veya marka sahibi ve marka ismi bilgisi)
  3. Marka yenileme ücretini ödeyin.

Trabzon Patent Marka Tescil Yenileme Ücreti Ne Kadar?

 

marka tescil yenileme maliyet tablosu-Trabzon Patent

Trabzon Patent, marka yenileme işlemlerini Türk Patent ve Marka Kurumu‘nun belirlediği ücretler üzerinden gerçekleştirmektedir. 2023 yılı için marka yenileme ücretlerini marka tescil ücreti sayfamızda görebilirsiniz.

Dahası online olarak marka tescil yenileme ücreti sayfamızdan anında hizmeti satın alarak aynı gün içinde  marka yenileme işlemleriniz tamamlanmaktadır.

 

Trabzon Patent Marka Yenileme Danışmanlığı

 

marka yenileme için istenen belgeler-Trabzon Patent

Trabzon Patent, marka yenileme işlemlerinde profesyonel bir danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Marka yenileme işlemlerinde destek almak için, Trabzon Patent’in web sitesi üzerinden danışmanlık hizmeti talebinde bulunabilirsiniz.

Trabzon Patent Marka Yenileme Avantajları

  • Marka korumasını devam ettirir: Trabzon Patent, Yenileme işlemlerini sizin adınıza yapar ve işlemlerinizi takip eder. Bu sayede, markanızı koruma altına almaya devam edersiniz.
  • Rekabet gücünü korur: Marka yenileme, markanızı ayırt ediciliğini ve rekabet gücünü korur.
  • Marka değerini korur: Yenileme, markanızı değerini korur.

Marka Yenileme Süresi

Marka tescili, başvuru tarihinden itibaren 10 yıllık bir süre için geçerlidir.  Yenileme başvuru tarihi dikkate alarak 10. yılın bitimine 6 ay kala yapılmaktadır. Bu sürenin sonunda, marka sahibinin marka tescil belgesini yenilemesi gerekir. Marka tescil belgesinin yenilenmesi için, marka sahibinin başvuru yapması ve yenileme ücretini ödemesi gerekir.

Yenileme süresi bitiminden sonra ki 6 ay içinde cezalı ücret ödenerek yenileme yapılmaktadır. Bu süreninde kaçırılması halinde marka tescil hükümsüz kalmaktadır.

Hükümsüzlük sonrası 2 yıl içinde de aynı/benzer üçüncü taraf başvurularına, markayı fiilen kullanmak kaydıyla itiraz hakkınız bulunmaktadır.

Marka Yenileme Neden Önemlidir?

Yenileme, marka sahibinin markasının yasal korumasını devam ettirmesi için gereklidir. Marka tescil belgesinin yenilenmemesi durumunda, marka sahibinin markasının başkaları tarafından izinsiz olarak kullanılmasına karşı hukuki koruması kalmaz.

Yenileme ile İlgili Sorular

Marka yenileme ile ilgili sorularınızı, iletişim adreslerimizi kullanarak marka ve patent uzmanlarımızdan sorulabilir, ücretsiz yardım ve destek alabilirsiniz.